endüstriyel atık su arıtma

Ekleyen: Oscar Su Arıtma Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)su arıtma

Endüstriyel atıksu arıtma sistemleri

Endüstriyel atık sular fabrikaların üretimlerinden kaynaklanan ve her fabrika için farklı özellikler gösteren atıklardır. Tasarımda ilk adım proses ve kirlilik profilinin çıkartılmasıdır. Daha sonra arıtılabilirlik çalışmaları da yapılarak atık su karakterine göre en uygun sistem tasarlanmalıdır. Endüstriyel atık su arıtım tesisleri prosese bağlı olarak kimyasal arıtma ve biyolojik arıtma ünitelerinin birinin veya ikisinin birlikte uygulandığı sistemlerdir.

Endüstriyel atık suların arıtılmasında kullanılan paket tip sistemler; hızlı karıştırma, yavaş karıştırma, plakalı çökeltme ve filtrasyon işlemlerini içermektedir. Yüksek oranda yağ içeren atık suyu olan sektörlerde arıtma girişine yağ tutucu ünite de paket olarak ilave edilebilmektedir. Yağlar lamella (plaka) yardımıyla sudan ayrılmakta ve gerekmesi durumunda üst sıyırıcı ile sudan ayrılmaktadır. Kimyasal madde hazırlama ve dozlama ekipmanları ünite üzerinde yer almaktadır. Paket arıtma üniteleri tüm borulama ve kontrol panosu üzerine monte edilmiş şekilde işletime hazır halde teslim edilir.

Etiketler:, ,

Oscar Su Arıtma

Atık su arıtma yumuşatma havuz su arıtma endüstriyel reverse osmosis sistemleri kimyasallar yedek malzeme servis bakım montaj ve destek hizmetleri. Endüstriyel proje su arıtma sistemleri dış. tic. ltd. şti. Mustafa Kemal Paşa Mh., Mutlu Sk No:21, 34510 Avcılar/İstanbul, Türkiye Tel: (0212) 428 8574 Fax: (0212) 428 8576