ultraviyole sistemleri

Ekleyen: Oscar Su Arıtma Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)su arıtma

Ultraviyole sistemleri

Ultraviyole Sistemleri ile dezenfeksiyon, suya herhangi bir kimyasal veya oksidant ilave edilmeksizin mikroorganizmaların etkisiz hale getirilmesi işlemidir.

Ultraviyole sistemleri

Ultraviyole Sistemleri ile dezenfeksiyon, suya herhangi bir kimyasal veya oksidant ilave edilmeksizin mikroorganizmaların etkisiz hale getirilmesi işlemidir. Tüp benzeri cam bir kılıfın içine yerleştirilmiş ultraviyole lambası sayesinde cihaza giren suya dozajı ayarlı UV ışını verilir. Bu ultraviyole ışınları mikroorganizmaların DNA yapısını bozarak etkisiz hale gelmelerini sağlar. Bu şekilde ortalama % 99.9 oranında dezenfeksiyon verimi elde edilmektedir. Bu sistemle mikroorganizmaların öldürülebilmeleri için ultraviyole ışının direkt olarak üzerlerine çarpması gerekir. Bu nedenle su, Ultraviyole sistemine girmeden önce içerisinde bulunan tortu, bulanıklık gibi parametreler sudan uzaklaştırılmış olmalıdır.

Bunun için ultraviyole öncesinde kum filtresi veya kartuş filtrenin kullanılması tavsiye edilmektedir. Ultraviyole Sistemlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, sistemin nihai kullanıma mümkün olduğunca en yakın yere konmasıdır. Ayrıca, sistemden çıkan su özellikle atmosfere açık ayrı bir üniteye girmemeli ve bekletmeden kullanılmalıdır. Ultraviyole ünitelerinde iyi bir verim elde etmek için periyodik bakım önemlidir. Senede bir kere UV lamba değişimi ve ham su kalitesine bağlı olarak, periyodik olarak kuvartz cam temizliği yapılmadır. Bu temizliğin yapılmaması durumunda, UV ışınım etkinliğini azalacak ve cihaz verimi düşecektir.

Ultraviyole sistemleri avantajları

Uygulaması basittir.
Dezenfeksiyon kabiliyeti yüksektir.
Su içinde yan ürün ve kalıntı madde oluşturmaz.
Suyun tadına etki etmez.
Korozif madde oluşumu yoktur.
Ekonomiktir.

Ultraviyole sistemleri standart özellikleri

Gövde 304 Kalite paslanmaz çelik
Güç kaynağı 220 V 50 Hz
Çalışma basıncı 8 Bar
Lamba ömrü 9000 Saat
Çalışma sıcaklığı 2-40 oC
Bağlantı tipi Nipel (Dış Dişli) olarak üretilmektedir.
Lamba marka LIGHTTECH ( ISO 9001 sertifikalı)
kontrol panosu özellikleri
cihazlarımızda Kontrol Panosu cihaz gövdesinden ayrı bulunmaktadır.
Hour Meter, Arıza Gösterge Led’i bulunmaktadır. (E 50 UV Hariçtir.)

Etiketler:, ,

Oscar Su Arıtma

Atık su arıtma yumuşatma havuz su arıtma endüstriyel reverse osmosis sistemleri kimyasallar yedek malzeme servis bakım montaj ve destek hizmetleri. Endüstriyel proje su arıtma sistemleri dış. tic. ltd. şti. Mustafa Kemal Paşa Mh., Mutlu Sk No:21, 34510 Avcılar/İstanbul, Türkiye Tel: (0212) 428 8574 Fax: (0212) 428 8576